top of page

טיפול טבעי בסטרס

הסטרס מכונה לעתים קרובות גם בתור ה'מגיפה של המאה העשרים ואחת'. אורח החיים המוכר למרביתנו, חושף אותנו וכן מיליוני בני אדם ברחבי העולם, לערב רב של גורמי מתח הנובעים מתקציב זמן דל, תחרותיות והישגיות יומיומית בעבודה ובלימודים, גורמים סביבתיים הנובעים מכורח המציאות ועוד.


מחקרים רבים מספור מצביעים על השפעותיו השליליות של הסטרס לרבות כאבי ראש ושרירים, לחץ דם גבוה (ומכאן השלכותיו על מחלות לב וכלי דם), תשישות כרונית, מערכת חיסונית מוחלשת ופגיעות נפשית.


על אף המוניטין השלילי שקנה לו עם מרוצת הזמן, חשוב שנביט על הסטרס גם כגורם המדרבן אותנו לבצע משימות, שמניע אותנו ומאפשר לנו לגלות יכולות אותן טרם היכרנו. בלעדיו, מרבית הסיכויים שהאדם הקדמון לא היה שורד אל מול טורפים אימתניים.


אם כך הדבר, היכן נעוץ הפתרון? התשובה כמו במקרים רבים היא במקום טוב באמצע :) או במילים אחרות – איזון.


טיפול טבעי בסטרס מזוויתה של הרפואה האינטגרטיבית המאחדת


הטיפול אותו אני מציע, מבוסס על שיטתו של ד"ר נאדר בוטו לרפואה אינטגרטיבית משלימה.


השטיפה האנרגטית מסייעת להתמודדויות עם פחדים, כעסים, לחצים ומתחים נפשיים. היא עוזרת לנו להבין מה הם אותם חסמים שעומדים בדרכנו, מה הם אותם אירועי משבר מן העבר המשתחזרים אצלנו פעם אחר פעם.


המעניין בהקשרה של שיטה זו לסטרס, הוא בכך ששורשיו המקצועיים של ד"ר בוטו, נטועים היטב בהשפעותיו המזיקות של המתח הנפשי, וזאת לאור היותו קרדיולוג.


הסטרס יכול להחזיק ככוח מניע למשך שנים ארוכות, אולם בה בעת גם להיות לנו לרועץ כאשר הוא מתפוגג בבת אחת. ד"ר בוטו הדגים זאת באופן מופתי כאשר תיאר מטופלים אשר הגיעו לבדם לבי"ח עם אירוע לב חמור, החנו את רכבם, נשכבו על מיטתם ורק אז חוו את 'המכה' הקשה יותר. הסטרס החזיק אותם בחיים.


אותו הדבר בעבודתנו; ייתכן ואדם יעבוד לאורך עשרות שנים כאשר הסטרס יהיה עבורו הכוח המניע. עם בוא גיל הפרישה והתפוגגותם של גורמי המתח, דווקא אז, אותו אדם יחווה ירידה חדה בבריאותו.שטיפה אנרגטית לשחרור סטרס


כפי שראינו, סטרס עשוי להיות כוח מניע אך גם עלול להיות קטלני.


דרך שטיפה אנרגטית, נפתח את המרכזים האנרגטיים החסומים בגופנו, נלמד לשחרר את הסטרס מן המערכת ונשיב את ההרמוניה הפנימית אל חיקנו.


מטרתנו בטיפול היא להציף את המשבר או המשברים, אירועים שהתרחשו בעבר ומשתחזרים שוב ושוב, וללמוד מהם את השיעור. לייצר תהליך של ריפוי פנימי במקום שמכאיב לנו.


במשך עשרות שנים, ד"ר בוטו מיפה את הגוף כאשר לכל משבר ישנה כתובת המתבטאת בגופנו. אנו משחררים את הכאב בשילוב של הילינג להזרמת אנרגיה אל גוף המטופל/ת יחד עם טיפול באמצעות מגע ולחיצות באזור הספציפי הכואב.


דרך הזרמת אנרגיה, רגשות עולים וצפים ומגיעה ההתפרקות. זהו יכול להיות צחוק, זהו יכול להיות בכי, זהו רגע של הקלה עצומה והוא אישי ומשתנה בין כל מטפל ומטופלת.


אנו עובדים עם התגובות הרגשיות שעולות, ומשחררים את החסמים האנרגטיים שנוצרו בגופנו.


להסבר מקיף אף יותר על אופי הטיפול, כמו גם על גישתו של ד"ר נאדר בוטו, אשמח להפנות אתכם למאמר שכתבתי אודות הריפוי האנרגטי.


בכמה מפגשים מדובר?


בדיוק כפי שהטיפול הוא נורא אישי ואינדיבידואלי, כך גם תחושת הצורך העולה אצל כל אחד ואחת.


ישנם מטופלים ומטופלות השבים אלי לאחר חודש ימים, ישנם המגיעים אחת לארבעה חודשים, וישנם מטופלים ומטופלות בהם אני פוגש לאחר שנה.


אציין שיש לשמור על מרווח של לפחות שבועיים – שלושה שבועות בין כל מפגש ומפגש. חשוב לעבד את הרגשות ואת התהליך שצף ועלה בטיפול.


מתן כלים והדרכות לטיפול עצמי


טיפול טבעי בסטרס איננו מתחיל ומסתיים בחדר הטיפולים :)


לצד הריפוי האנרגטי, אני עורך הדרכה מסודרת לטכניקות אותן ניתן לבצע ביום-יום למען תחזוקתו של אורח חיים בריא יותר, רגוע ושליו הרבה יותר.


בין הכלים העוצמתיים עמם יוצאים מן המפגש, הוא תרגול לשטיפה אנרגטית עצמית אותו ניתן לבצע לפני השינה. השיטה מסייעת להגביר את רמת החיוניות של גופנו, לישון שנת ישרים ולקום רגועים יותר, ובריאים הרבה יותר.


Comments


תודה, נרשמת בהצלחה

bottom of page