top of page

תהליך התמרה אנרגטית: כך תשנו את התת מודע


לפני שנדבר על תהליך ההתמרה, חשוב להבין מספר דברים ולדייק את המונחים כדי שיהיה קל יותר להתמיר. בתהליך הזה אנחנו נכיר את עצמינו לעומק, אנחנו נראה פתאום דברים שיעשו שכל והכי חשוב נדרשת מאיתנו בעיקר כנות כלפי עצמינו ואומץ, כי מעכשיו אנחנו לוקחים אחריות על חיינו במלוא מובן המילה, לטוב ולרע! מכירים את הסרטון: מי הזיז את הגבינה שלי? זה בדיוק מה שאתם הולכים לעשות לתת מודע, להזיז לו את הגבינה. (הסרטון בסוף הפוסט)


הקדמה והסבר כללי על תת מודע ומוח זוחלים:


מוח הזוחלים/תת המודע שלנו מתגבש בילדות, כל מה שהוא רוצה זה לשחזר את מה שהוא מכיר, אם ניקח למשל דוגמא "קורבנות", אמא או אבא (או את שינהם) היו קורבנים, המוח שלנו ספג את האנרגיה הזו ואנחנו נהייה קורבנים, הילדים שלנו יהיו כך וכן אלהה... בואו נעצור את השושלת הזו! איך עושים את זה? בשיטה שאני למדתי מטאיזם מבית מרחב מודעות של פריידי מרגלית ואלימור הניג מלמדים למלא מודל יהלום לחקירת התת מודע, ובדרך זו לקבל הצצה אל מאחורי הקלעים, אל התת מודע שמנהל אותנו.


רבות נכתב אודות התמרה, על כך שהתמרה היא בעצם בחירה בדרך חדשה בניגוד לאוטומט, על סוגי ההתמרות: התמרה בגוף הפיזי, התמרה מנטלית (קוגנטיבית), התמרה אנרגטית והתמרה רגשית. על כך שהתמרה באה להגדיל לנו את סל האפשרויות בחירה, לא עוד בחירה אוטומטית אחת מעתה יש לנו אפשרויות נוספות.

המונח "התמרה" לקוחה בכלל מעולם הכימיה, מתוך ויקיפדיה: התמרה (מלשון תמורה, שינוי, מטמורפוזה) היא תהליך של שינויים כימיים ומינרלוגיים בסלע קיים (סלע מקור, פרוטוליט - protolith) ובמינרלים כתוצאה מתנאים קיצוניים אליהם נחשפו לאחר היווצרותם. מקור השם הוא במילה מטמורפוזה שמשמעותה ביוונית היא שינוי צורה.

מה אני בעצם בא לחדש לכם כאן על התמרה?


האמת רק את דרך ההסתכלות ובכך להנגיש את ההתמרה למוח כדי שיוכל לקלוט יותר בקלות:

דמיינו את התת מודע כילד או ילדה קטנה שנמצאים באיזור האחורי ממש ליד העורף (שם ממוקם בפועל מוח הזוחלים שלנו, המוח הקדום) הילדה הזו כרגע נוהגת בנו ושולטת, כשאנחנו חוקרים סיטואציה דרך מודל הלום, אנחנו בעצם כאילו מסתובבים אחורה ומציצים על הילדה, אנחנו פתאום רואים אותה ולא רק אותה, אנחנו רואים את הוויז שלה (GPS) ובוויז הזה יש יעד ויש דרך ליעד.

כאן חשוב מאוד לעצור ולהבין בכנות מלאה מה הרווח שלנו מהסיטואציה שחקרנו, האם זה תשומת לב? האם קורבנות? כל אחד ואחת יבין את הרווח ומפה אפשר להתקדם:
היעד ב GPS של הילדה הוא הרווח, זה מה שהיא מכירה עוד מימים ימימה, את זה קשה מאוד לשנות בטח לא בתחילת תהליך המודעות, בשלב הזה לא ניגע ביעד, הוא אכן ישתנה ככל שנעשה התמרות אבל כדי שיהיה קל נניח שהיעד של הילדה הוא קורבנות.

מה שאנחנו רוצים לשנות עכשיו זה את המסלול, את הדרך ליעד,

המסלול כרגע הוא מסלול מהיר, מוכר וידוע, אנחנו רוצים להתמיר ולהכניס לGPS של הילדה מסלול חדש

שונה מהמסלול הרגיל (שונה מהאוטומט)

בסופו של דבר נגיע ליעד, אך נגיע אליו בדרך חדשה.


דוגמא אמיתית שתעזור להבין: (באישור המטופלת) בחקירה במודל יהלום יצא למטה בפער רטט של "תשומת לב" המטופלת זיהתה את הרווח שלה באומץ רב ובכנות בצורך בדרמות, חד משמעית.

היעד של הילדה/תת מודע/מוח זוחלים=דרמות

הדרך, המסלול=תשומת לב שלילית

כדי להתמיר, כל שצריך לעשות הוא לספק לילדה את הדרמה שלא מתוך תשומת לב שלילית, כאן המלצתי לה פשוט לצפות בסרט דרמטי טוב שיספק את הצורך הזה! לא צריך את הדרמה בחיים, אפשר לתת את זה לילדה ממקור אחר. אפשר כאן גם ליזום יותר מפגשים עם חברים ובטח לכם יהיו רעיונות נוספים איך לספק תשומת לב חיובית לתת מודע. בעצם אנחנו מספקים את שני הרווחים הללו לתת מודע: רווח מהפער ורווח מהמקרה שאותו אנחנו חוקרים ככל שהיא תתמיר גם הרצון בדרמה ילך ויפחת עם הזמן כמובן שהדרמות בחייה ילכו ויפחתו, יש לזכור שזה מה שהתת מודע מכיר, זה תמיד יהיה שם אבל כבר לא ינהל אותה, וככל שהיא תתמיר גם "היעד" ילך וישתנה.


רוצים ללמוד עוד על התמרות והתפתחות עמוקה? הצטרפו אלי לקורס מרחב הכ"ח מבית מרחב מודעות 28 מפגשי עומק כאשר אחד מהם הוא שיעור ותדר התמרה עוצמתי מאוד סיליבוס הקורס רישום לקורס ולמפגש מבוא מכאן: רישום לקורס מרחב הכ"ח


לרכישת מדיטצית התמרה לחצו עלי


מי הזיז את הגבינה שלי?

💎 אני מבצע טיפולים בשטיפה אנרגטית רגשית בשיטת ד"ר נאדר בוטו בשילוב אימון - טיפול בתת מודע בשיטת המטאיזם מבית מרחב מודעות של פריידי מרגלית.

💎 סדנאות עומק - קורס התפתחות אישית בקבוצה קטנה קורס מרחב הכ"ח 💎 ליצירת קשר מהיר דרך ווצאפ לחצו עלי

💎 0522-777250


שיחה עם לירוי ביטון שמספרת על הדרך שלה והשימוש בכלים של שיטת המטאיזם:


Kommentare


תודה, נרשמת בהצלחה

bottom of page