top of page

כל מה שרציתם לדעת על שטיפה אנרגטית ולא ידעתם איפה לשאול

הרעיון שקיים קשר חזק בין הגוף לנפש, אינו רעיון חדש. למעשה, בני האדם הבינו את הקשר באופן אינטואיטיבי משחר ההיסטוריה והתפיסה הזו הקדימה את הולדת הרפואה הקונבנציונלית. כלומר, התחושה הפיזית של הגוף מושפעת מהמצב הנפשי שלנו בהתאמה. על זה אנחנו מדברים כאשר אנחנו מדברים על 'אנרגיות'.

הרפואה הקונבנציונלית, כבודה במקומה מונח, ורפואה משלימה (ששטיפה אנרגטית היא חלק מהמערך שלה) לא באה להחליף אותה, אלא 'להשלים' אותה. אחרי שזה נאמר, מה שמאפיין את הרפואה המודרנית במאה השנים האחרונות, זו העובדה שהיא מושתתת אך ורק על עקרונות מדעיים. זה לא דבר רע, אבל חשוב לזכור שיש הרבה מאוד תופעות שהמדע של היום לא יודע עדיין להסביר באופן מובהק. לכן, הסתמכות רק על מה שהוכח ותוקף מדעית., תוך שלילה מוחלטת של מה שלא נופל בקטגוריה הזו (גם בהינתן שלל תצפיות ועדויות המצביעות על יעילות הפרקטיקה), היא אקט שבהרבה מובנים אינו רציונלי. כי העובדה שאנחנו, בכלים מדעיים שעומדים לרשותנו היום, לא יודעים להסביר תופעה מבחינה 'מדעית', אין פירושה שהיא אינה נוכחת או אפקטיבית.


שטיפה אנרגטית


שיטה שפיתח קרדיולוג בכיר


מי שהצליח במידה רבה לרבע את המעגל הוא ד"ר נאדר בוטו שפיתח את הרפואה האינטגרטיבית המאחדת כאשר טיפול הדגל בשיטה הוא 'השטיפה האנרגטית'.  מה שיפה בסיפור הזה זו העובדה שד"ר בוטו מגיע מלב הרפואה הקונבנציונלית. מדובר ברופא קרדיולוג בכיר שכבר 30 שנה נחשב לאחד המצנתרים המובילים בישראל. דווקא העובדה שד"ר בוטו הוא בעל השכלה וניסיון רפואי קונבנציונלי יוצא דופן, שפגש אלפי פציינטים וזיהה שיש הרבה מקומות בהם הרפואה הקונבנציונלית לא נותנת מענה, הובילה אותו לחפש תשובות במחוזות הרפואה המשלימה ובסופו של יום לפתח מספר שיטות אבחון וטיפול נוספות המבוססות על שילוב עקרונות רפואה קונבנציונלית ועקרונות רפואה משלימה ומסורתית, ובראשן - השטיפה האנרגטית.


 

לנקות את הגוף מאירועי העבר

הפילוסופיה שעומדת בבסיס השטיפה האנרגטית, גורסת שקיים קשר חזק בין גוף ונפש וטראומות שחווינו בעבר ועדיין לא עברו עיבוד מלא, משפיעות על התפקוד וההרגשה שלנו בהווה. אנחנו לא בהכרח מודעים לטראומות האלה או לאופן בו הן פועלות עלינו, כי מדובר בטראומות מודחקות בגוף (ומרחב התת מודע) אך ללא מתן מענה וסיום העיבוד שלהן, הן ימשיכו להיות גורם מעכב ומפריע שגורם יסודי למתח וסטרס. שטיפה אנרגטית, בפשטות, היא דרך לנקות את הגוף ולבצע עיבוד מהיר ושחרור של הטראומות האלה. במהלך השנים שכלל ד"ר נאדר בוטו את הטיפול בשטיפה אנרגטית ואת השיטה כולה והיום הוא מכשיר מטפלים רבים, במטרה להפיץ את הטיפול ולעזור לכמה שיותר אנשים הן בריפוי והן במניעה.


טיפול אנרגטי, רגשי ולא פולשני


שטיפה אנרגטית היא טיפול לא פולשני שמתבצע מעל הבגדים. הטיפול יתבצע על מיטת טיפולים בקליניקה והוא בעיקרו טיפול אנרגטי רגשי. המטופל שוכב ברגליים מקופלות והמטפל מנחה אותו בנשימה נכונה ומבצע את הטיפול באמצעות מגע קל המאפשר למטפל לפתוח את הצמתים האנרגטיים בגוף.

כמעט תמיד התגובה היא גם רגשית (יש מטופלים שיכולים לפרוץ בבכי וכאלה שעשויים לפרוץ בצחוק) וגם פיזית. כאשר מרבית המטופלים מדווחים על תחושת גוף מאוד נוכחת ואנרגטית במהלך הטיפול. 

לשחרר את הגוף מסטרס ולחץ


ההשפעה הכי נוכחת של שטיפה אנרגטית היא בגזרת הסטרס והלחץ. אחת התופעות הראשונות שהטיפול מביא עמו הוא הפחתה משמעותית של הסטרס והלחץ. מבחינה זו שטיפה אנרגטית היא דרך יעילה להתמודד עם פחדים ומצוקות רגשיות וכמובן, דרך נפלאה להפסיק להדחיק אותם.

כאשר בסיום הטיפול תצאו עם תובנות ובתחושה שקרה כאן משהו משמעותי, לעיתים נדרש זמן לעבד את הטיפול לעומק.

תקבלו ממני המלצות להעלאת החיוניות והסבר כיצד לבצע שטיפה אנרגטית עצמית, שהיא כשלעצמה חשובה מאוד להמשך התהליך הטיפולי.


מוזמנים לפנות ולשאול אותי כל שאלה

צח יצחקי מטפל ומנחה קורסים להתפתחותComments


תודה, נרשמת בהצלחה

bottom of page