top of page

שימוש בנשימות כריפוי

מהרגע שאנחנו מגיחים אל העולם אנחנו עוברים ממצב של עובר למצב של תינוק שעליו לנשום עצמאית. הבכי הראשון, הנשימה הראשונה ומהרגע הזה האוויר הוא מצרך חיוני לקיום הגוף.

במאמר הבא נבין מה היא נשימה, תוכלו להבין האם אתם נושמים נכון ומספיק ואיך מטפלים כאשר ישנן בעיות נשימה כמו אסטמה, דלקות בדרכי הנשימה, קוצר נשימה וחנק

נשימה מודעת
מאתר pixabay.com

מה זו נשימה?


בעולם המודרני כאשר כולם רצים וממהרים רוב היום,

אנחנו בדרך כלל לא מתייחסים אל הנשימה שלנו, המחשבה שהנשימה נעשית בצורה טבעית ואין צורך לחשוב עליה בכלל, גורמת לרוב האנשים לא לנשום מספיק, זהו נתון רשמי של משרד הבריאות:

רובנו נושמים פחות אוויר ממה שאנחנו צריכים.


תהליך הנשימה: כאשר אנחנו שואפים אוויר אנחנו שואפים חמצן, זה קורה בעזרת שרירי הנשימה, החמצן מגיע לריאות, נספג במחזור הדם ומהדם ובאמצעות הנימים והעורקים מגיע לכל כחלקי הגוף. כשהחמצן מגיע אל חלקי הגוף מתבצע חילוף גזים בתאים: הדם מפרק את החמצן שבו אל התאים וקולט את דו תחמוצת הפחמן מהם, מוביל אותה אל הריאות ומהריאות אל הצד הימני של הלב, ומהלב דו תחמוצת הפחמן נפלטת החוצה בנשיפה שלנו החוצה מהגוף ובעצם בנשיפה אנחנו פולטים פסולת מהגוף, כך כאשר הנשימה לא מספיקה נשארת פסולת בגוף.


כך נדע אם אנחנו נושמים נכון


אם הנשימה שלכם רדודה ושטחית, אם כאשר אתם עושים פעילות גופנית קשה לכם מאוד לנשום וכמובן כאשר ישנן בעיות נשימה רפואיות כמו אסטמה וקוצר נשימה

אתם לא נושמים מספיק! כדאי לתת את הדעת

לעצור את מירוץ החיים לפחחות פעמיים ביום ולהקדיש זמן וריכוז לנשימה.


הניחו ידיים על הבטן, קחו שאיפה עמוקה מהאף (כך האוויר עובר סינון) החזיקו את האוויר כ 2 שניות ואז שחררו אותו בנשיפה איטית ונוחה מהפה. ראו האוויר יוצא לאט לאט קודם מהבטן.

חזרו על תהליך הנשימה הזה במשך 5 דקות בבוקר ובערב ולאט לאט הנשימה שלכם תהפוך לנשימה טובה ואיכותית מעצם תרגול.


שימוש בנשימה כריפוי עצמי למחלות נשימה


כאשר יש לנו מחלה נשימתית מכל סוג שהוא, כמו אסטמה, דלקות בדרכי הנשימה, קוצר נשימה וכול'... זה סימן של חסימה במרכז האנרגיה החמישי: צ'קרת הגרון.

חסימה שכזו יכולה להתרחש בגלל אירועים מהעבר, טראומות ומשברים לא פתורים.


לדוגמא: (סיפור אמיתי מהקליניקה)

במהלך אחד מהשטיפות האנרגטיות שהעברתי למטופל שסבל מאסטמה הוא נזגר באירוע מהילדות כאשר היה צריך להרצות בכיתה א

מול כל הכיתה וקיבל בלארק אווט... הילדים בכיתה צחקו עליו והאירוע נצרב בתת המודע שלו.

באירוע הזה אנרגיה נלקחה מהתאים באיזור הגרון שנחלשו

ולימים התפתחה אסטמה.


מדיטציה לשחרור כעסים וחיבור לרגיעה:


מרכז אנרגיית הגרון אחראי על הביטוי שלנו בעולם, כאשר הביטוי יכול לבוא לידי ביטוי לא רק בקול שלנו , אלא בכל דרך יצירתית כלשהי.

הדרך לטיפול הוא קודם כל נשימה מודעת כפי שמוסבר בתחילת המאמר. ניתן ומומלץ לעשות מדיטציות, קצרות או ארוכות לפי הצורך והכיף שלכם, רק אם אם מתחברים ולא מתוך מקום של "חייבים לעשות" תוכלו למצוא מגוון של מדיטציות באתר ובערוץ היוטיוב.

במידה ומדובר במחלה ניתן לעשור טיפול תודעתי אם זה בשטיפה אנרגטית ואם זה טיפול בשיטת המטאיזם

שמשלבת טיפול קבוצתי בקורס עומק שעוזר בהבנת הסיבות למחלה ושיפור איכות החיים: קורס מרחב הכ"ח מבית מרחב מודעות של פריידי מרגלית ואלימור הניג


אני כאן עבורכם בכל שאלה והתייעצות :)

צח יצחקי מטפל ומנחה קורסיםComments


תודה, נרשמת בהצלחה

bottom of page