top of page

ריפוי עצמי מתוך חיבור לילד/ה הפנימי/ת

זוכרים איך זה היה פעם כשהיינו ילדים?

כילדים היה חשוב לנו שיאהבו אותנו,

שיראו אותנו, שיתייחסו למה שיש לנו להגיד

ובעצם רבים מאיתנו ייחלנו כבר לרגע בו נגדל ונהייה מבוגרים.

חשבנו שמעצם היותנו אנשים בוגרים זה יקרה מאיליו.

ממש כמו שבחורף אני מתגעגע לקיץ ובקיץ להיפך...

רק שבמקרה הזה קצת יותר קשה לחזור להיות ילדים אבל, ספוריילר להמשך המאמר:

זה אפשרי ואני הולך לגלות לכם איך לעשות את זה🙂להיות ילד זה לא משחק ילדים


בואו רגע נעמיד דברים על דיוקם,

אני לא מנסה לרמז שכילדים היה לנו קל יותר, יודעים מה... אפילו להיפך.

תחשבו מה זה עבור ילד להגיע לבית ספר למשל,

לדאוג ולחשוב רק על מי ישחק איתי בהפסקה, שלא אהיה לבד ללא חברים, עבור ילד זה יכול להיות הדבר הכי קשה ונורא בעולם!

ובזמן השיעור כשזה מה שכל כך מטריד את הילד/ילדה אנחנו דורשים מהם לשבת ללמוד ולהתרכז בשיעור...

זו רק דוגמא קטנה, אני מניח שהבנתם את התמונה הגדולה:

עבור ילד החיים הם שדה קרב של הישרדות ומלחמה על המעמד שלו בכל רגע ורגע. בנקודה הזו חשוב להדגיש את התפקיד שלנו המבוגרים, לכל מי שיש ילדים, אחיינים וכול'... נרצה לתת להם חיזוקים, להגביר את הביטחון העצמי על ידי הדגשת הדברים שבהם הילדים טובים. להימנע מביקורת וכעס כלפי הילדים זה מאוד חשוב!

בכל פעם שאנחנו כועסים עליהם זה לא באמת כעס עליהם, אנחנו מוציאים ופורקים את הלחץ שלנו והעצבים שהצטברו במהלך היום דווקא על הילדים, זה הכי קל....


הדרך לריפוי עוברת במודעות


כדי לראות את הדברים האלה שציינתי נדרשת מאיתנו כנות עצמית, מודעות ובחירה ללכת בדרך חדשה. בואו רגע נחשוב על כל המקומות האלה בחיים שלנו בהם אנחנו מרגישים חוסר. חוסר שלמות, חוסר סיפוק, חוסר באהבה, חוסר בעניינים חומריים כמו כסף...


ומה בנוגע לסבל?

כל המקומות בהם אנחנו פוגשים סבל בעצם הם מקומות שבהם יש לנו הזדמנות להתקדם ולהגיע לאושר זה יכול להישמע לא אמיתי לחלק מאיתנו, איך מסבל ניתן להתפתח? בואו נפתח ונרחיב את התודעה שלנו: הרי מה שלא מזיז לנו, לא מפריע לנו בעצם לא רלוונטי עבורנו ומה שכן גורם לנו לתחושה של סבל ממנו אפשר לגדול וללמוד.

דוגמא אישית: שנים רבות סבלתי מפחד קהל, ביישנות וחוסר ביטחון מול אנשים ולכן פעמים רבות נמנעתי מלהגיד את מה שיש לי פשוט שתקתי וזה גרם לי לחשוב שאולי אני לא מספיק מוכשר, לא מספיק חכם, לא ראוי וכול'... במהלך ההתפתחות התודעתית שעברתי שהתחילה בקורס מרחב הכ"ח גיליתי דרך הקבוצה הקטנה והאינטימית שכאשר אני אומר ומביע את עצמי יש לדברי ערך רב,

אני חלק חשוב ובלתי נפרד מהקבוצה ותורם לא מעט להתפתחות של חבריה.

הכי חשוב ראיתי איך הדפוסים שהשתרשו אצלי מהילדות ראיתי איך הם שולטים ומכתיבים את חיי, ומהרגע שראיתי אותם, ראיתי את כל המקומות בהם קשה לי, בהם אני סובל מהרגע הזה בחרתי ואני עדיין בוחר בכל רגע ורגע - בוחר אחרת!

יש לי ויש לכם את הכח להחזיר לעצמכם את השליטה בחייכם ולהגיע לאושר אמיתי.


להכיר את עצמך באמת


כדי להגיע לרמת מודעות שכזו יש צורך להתחבר פנימה ובאמת להכיר את עצמך. היום אני מודה שלפני עבודת המודעות שעשיתי באמצעות קורס מרחב הכ"ח ושטיפות אנרגטיות רגשיות לא באמת הכרתי את עצמי, חייתי את חיי היום יום בתחושה שזה מה שיש ועלי להתמודד ולהשלים עם כל המקומות בחיי בהם אני סובל.

החיבור פנימה התחיל בילד הפנימי שלי, קודם כל לראות ולדמיין אותו ואז לאט לאט בתהליך שהלך והעמיק, צפו כל אותם אירועים בעבר שעיצבו אותי בדברים הטובים לא נוגעים, גם הם עלו כמובן והסבו אושר גדול, אבל רוב העבודה וההתפתחות היא מול אותם מקומות שלי כילד סובל, כילד שרוצה משהו ונמנע ומאותם אירועים שגרמו לאמונות מגבילות להשתרש בי.


המטרה היא קודם כל לראות, לחוות ולהתחבר לחוויות הילדות מחדש ומעצם החיבור מתבצע ריפוי עמוק של ממש. זה לא קל לאהוב את הילד והילדה הפנימית ללא ביקורת ושיפוטיות, כשעושים את זה בתהליך מובנה לאט ובקצב הנכון אפשר להתפתח מהם.

אותם המקומות בהם סבלתי בעבר מהם התפתחתי, היום אני מטפל כדרך חיים, מנחה קבוצות להתפתחות אישית אני עושה את זה אחרי שהתגברתי על המקומות הקשים, התפתחתי מהם ואני מאפשר לעצמי להביא את המתנות שיש לי מתוך המקום של הנסיון האישי.


אני כאן עבורכם


אם גם אתם חווים סבל בחייכם בכל תחום: זוגיות, הגשמה, סבל פיזי, חוסר משמעות בחיים, עצב, דכאון, פחדים וחרדות

אני זמין לכם לכל שאלה

שמי צח יצחקי מטפל מוסמך בשיטת המטאיזם (שליטה על התת מודע) שטיפה אנרגטית רגשית ומנחה קבוצות אחרי שנים רבות של חיפוש אחר ההגשמה וערך מצאתי את הייעוד שלי וכמטפל ומנחה אני מגשים את החלום שלי יום יום

אני כאן עבורכם :)
Comments


תודה, נרשמת בהצלחה

bottom of page